مجله اینترنتی چلچله - کد : 10890 |[1394-02-13 06:09:01]
» اخبار فرهنگی
»حمله شدیدالحن به پزشکان و «شمعدونی»

 

خيال پزشكان اين شب‌ها راحت است؛ بساط «در حاشيه» از تلويزيون برچيده شده و حالا آنها با خيالي آسوده شب‌ها سرشان را روي بالش مي‌گذارند.

چاپ این صفحه حمله شدیدالحن به پزشکان و «شمعدونی»

خيال پزشكان اين شب‌ها راحت است؛ بساط «در حاشيه» از تلويزيون برچيده شده و حالا آنها با خيالي آسوده شب‌ها سرشان را روي بالش مي‌گذارند.

سريال «شمعدوني» جايگزين «در حاشيه» مهران مديري شده است تا هر شب كليشه‌هايي مثل جنگ بين خواهر شوهر و عروس، مرد ذليلي، كمبود شوهر، گستاخي بچه‌ها و بي‌احترامي‌شان به بزرگ‌ترها و بدآموزي‌هاي ديگري مثل سخن‌چيني و وراجي از طريق يك سريال جديد و جايگزين وارد خانه‌هاي آنها و ساير مردم شود و فرهنگ خانه و خانواده را به هم بريزد.

واقعاً ديگر جاي نگراني باقي نمانده است؛ فقط برنامه‌هاي طنز، صنفي را مورد انتقاد قرار ندهد وگرنه هر چيز ديگري را مي‌شود تحمل كرد؛ ترويج بي‌احترامي فرزند به پدر و مادر و بزرگ‌ترها را، ترويج سخن‌چيني و دو به هم‌زني را، ترويج اختلاف ديرينه ميان خواهرشوهر و عروس را، وراجي و طعنه‌زدن به دخترهاي مجرد سن بالا را و بي‌مسئوليتي و علاف گشتن جوان‌ها را.

سريال «شمعدوني»‌ كه جايگزين سريال «در حاشيه» شده است يك خانمان‌برانداز واقعي است براي خانواده‌هايي كه اين روزها سعي دارند سطح فرهنگ عمومي خود را يك پله ارتقا دهند و از دنياي كليشه‌ها و اختلافات ديرينه ساليان دور فاصله بگيرند.

«شمعدوني» اما بدون اينكه بخواهد خانواده‌ها را در اين حركت رو به جلو همراهي كند به خيال خودش از اين كليشه‌هاي آزاردهنده سنتي براي خندان مردم استفاده مي‌كند، دريغ از اينكه مشاهده اين كمدي‌هاي سطح پايين بيشتر روي اعصاب و روان بيننده راه مي‌رود و آتش به هيزم اختلافات درون خانوادگي آنها مي‌ريزد.

 

منبع: برترین ها


انتهای پیام/6/