مجله اینترنتی چلچله - کد : 10895 |[1394-02-13 06:23:01]
»سلامت عمومی
»همه کارایی های آلوئه ورا که نمی دانید

آلوئه ورا سرشار از ویتامین های مختلف است و دارای خاصیت ضدالتهابی است که می تواند جای گزیدگی پشه را درمان، موها را نرم و حتی آرایش صورت شما را پاک کند. در این مقاله به کارایی های ژل آلوئه ورا و خواص آن اشاره می کنیم، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

چاپ این صفحه همه کارایی های آلوئه ورا که نمی دانید

 

 

از درمان تاول و آفتاب سوختگی تا طراوات و نرمی پوست

آلوئه ورا سرشار از ویتامین های مختلف است و دارای خاصیت ضدالتهابی است که می تواند جای گزیدگی پشه را درمان، موها را نرم و حتی آرایش صورت شما را پاک کند. در این مقاله به کارایی های ژل آلوئه ورا و خواص آن اشاره می کنیم، خواندن این مطلب را از دست ندهید.
 


گزیدگی پشه را درمان می کند

شب های تابستان میهمانی پشه هاست، تا می توانند دلی از عزا در میارن. اما درعوض برآمدگی های خارش دار و قرمز رنگی روی پوست ما ظاهر می شود. برای تسکین خارش و درد ناشی از پشه سراغ ژل آلوئه ورا بروید. ژل آلوئه ورا التهاب و تورم را کم و میزان خارش را کمتر می کند یا از بین می برد.

آرایش را پاک می کند

اگر پوست حساسی دارید و نمی خواهید پول زیادی صرف خرید آرایش پاک کن های خارجی کنید، می توانید از یک آرایش پاک کن طبیعی و ارزان قیمت استفاده کنید که مانع از تحریک یا حساس شدن پوست تان می شود. کافی است کلی روغن زیتون و آب آلوئه ورا را با هم مخلوط کنید و با استفاده از یک تکه پنبه یا پد آرایشی، آرایش را از روی صورت تان پاک کنید. این مخلوط آبرسان بوده و باعث جوان سازی پوست تان می شود.

تاول را درمان می کند


مقداری ژل آلوئه ورا را روی تاول خود بزنید. این ژل قرمزی و التهاب تاول را کم یا کاملا از بین می برد. وقتی تاول از بین رفت به درمان با آلوئه ورا ادامه دهید تا پوست مرطوب شود و پروسه درمان تسریع شود.

آفتاب سوختگی را تسکین می دهد


یکی از بهترین درمان های پوست آفتاب سوخته، ژل آلوئه ورا است. آلوئه ورا خاصیت خنک کنندگی دارد و باعث تسکین درد سوختگی می شود. آلوئه ورا با خاصیت مرطوب کنندگی مانع از پوسته ریزی پوست شده و پروسه درمان را تسریع می بخشد. پس وقتی دچار آفتاب سوختگی شدید، مقداری ژل آلوئه ورا روی مناطق آسیب دیده بزنید.

 


پوست را مرطوب می کند


آلوئه ورا بهترین مرطوب کننده برای کل بدن است. اما برای صورت بسیار گزینه مناسبی است و بدون اینکه پوست احساس چربی کند، صورت شما را مرطوب می کند. علاوه بر این خاصیت ضدالتهابی دارد و به درمان آکنه و برطرف شدن اسکار نیز کمک می کند.

یک نرم کننده طبیعی است

به جای اینکه همیشه از نرم کننده های شیمیایی استفاده کنید، یک بار ژل آلوئه ورا را امتحای کنید. مقداری ژل آلوئه ورا را کف دست خود بریزید و با آن موها را ماساژ دهید. بعد از 5 دقیقه موها را آبکشی کنید. خواهید دید که موهای تان چقدر نرم و لطیف می شود.

برای اصلاح بسیار مناسب است


آلوئه ورا یک آب رسان قوی است و بهترین جایگزین برای ژل های اصلاحی است که در داروخانه ها و سوپرمارکت ها موجود است. بنابراین قبل از اصلاح کردن می توانید صورت را با ژل آلوئه ورا آغشته کنید و سپس صورت خود را اصلاح کنید. این ژل مانع از خشک شدن پوست صورت می شود.

 

منبع: برترین ها


انتهای پیام/6/

مطالب مشابه :

مطالب تصادفی :