مجله اینترنتی چلچله - کد : 10905 |[1394-02-13 09:50:01]
»
»مزایای تماس پوستی مادر و نوزاد را بدانید

 امام صادق عليه السلام فرمود: سرزمين كربلا و آب فرات، اولين زمين و نخستين آبى بودند كه خداوند متعال به آنها قداست و شرافت بخشيد.

چاپ این صفحه مزایای تماس پوستی مادر و نوزاد را بدانید

 

با این عمل درجه حرارت بدن مادر و نوزاد و ضربان قلب نوزاد تنظیم می شود و جریان خون بهتر برقرار می‌شود و تکامل عصبی وی بهتر صورت می‌گیرد.

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، فروغ ریانی در کنفرانس برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد در خصوص دستورالعمل کشوری و جنبه‌های عملی نحوه برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد گفت: برقراری تماس پوست با پوست 74 درصد هورمونهای استرس را کم می‌کند و از بروز بیوگلاسمی در نوزاد جلوگیری می‌کند.
 
 
ریانی در خصوص مزایای این روش برای مادران، گفت: برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد جریان شیر مادر را بیشتر می کند و باعث افزایش هورمون آکسوتوکسین یا هورمون عشق و علاقه شده و مادر کمتر دچار افسردگی پس از زایمان می‌شود.
 
در این کنفرانس مدیر گروه بهداشت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص اهمیت برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد و شروع تغذیه با شیر مادر در ساعت اول زندگی گفت: مادران باید برای تغذیه کامل و انحصاری شش ماهه شیرخوار با شیر خود بلافاصله پس از زایمان تماس پوستی با نوزاد خود داشته و شیر دهی را طی ساعت اول تولد آغاز کرده باشد.
 
 اهمیت برقراری ارتباط عاطفی مادر و نوزاد به گونه ای است که به محض تولد، نوزاد را روی شکم مادر قرار می دهند تا ارتباط عاطفی دو طرفه‌ای بین آنها شکل بگیرد.
 
 انجام این عمل حساسیت ویژه‌ای برای حفظ بقا و سلامت شیرخوار، موفقیت شیردهی و افزایش احتمال تداوم شیرمادر دارد.
 

انتهای پیام/8/

مطالب مشابه :

مطالب تصادفی :