مجله اینترنتی چلچله - کد : 11083 |[1394-03-02 17:05:01]
»
» آیا آب چاق کننده است؟
چاپ این صفحه   آیا آب چاق کننده است؟

 

 

 

 

چاق کننده های بسیاری می شناسید که برای داشتن تناسب اندام یا از مصرف آنها خودداری می کنید و یا به سراغشان می روید. در بین این چاق کننده ها برخی آب را هم نام می برند ولی آیا واقعا آب چاق کننده است؟

 

چاق کننده ها و لاغر کننده ها لیست بلند بالایی از مواد غذایی و خوراکی هستند که برخی از انها به اشتباه در لیست های مخالف قرار گرفته اند که یکی از آنها آب است که نمی دانیم بالاخره لاغر کننده است یا چاق کننده.

 

رئیس شبکه هپاتیت ایران و فوق تخصص گوارش و کبد، درباره دیدگاه برخی ها که عنوان می کنند حتی آب هم می نوشند چاق می شوند توضیحاتی را ارائه کرد.

 

هرزگاهی در بین افراد و دوستان این جمله شنیده می شود که «من آب هم می نوشم چاق می شوم». جمله و دیدگاهی که متخصصان آن را نمی پذیرند. حال این درشرایطی است که چاقی از عوامل تشدید و پیشرفت بیماری به سیروز کبدی است که علائم آن با بزرگی طحال، وجود مایع در شکم و تورم اندام ها نشان می دهد.

 

در این راستا سیدمؤید علویان فوق تخصص گوارش و کبد در توضیح علمی این مسئله به تسنیم اظهار داشت: همانطور که واضح است مواد غذایی به صورت پروتئین، چربی و مواد نشاسته ای وجود دارد. رئیس شبکه هپاتیت ایران خاطرنشان کرد: مصرف چربی و استفاده بیش از حد نیاز مواد نشاسته ای می تواند فرد را چاق کند ولی به هیچ عنوان مصرف آب نمی تواند فرد را دچار چاقی کند.

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/19/
برچسب ها : , آیا , آب , چاق , کننده , است , مجله , چلچله