مجله اینترنتی چلچله - کد : 11558 |[1394-04-31 14:26:01]
»
»روش تهیه کیک پرتقالی خوشمزه...
چاپ این صفحه روش تهیه کیک پرتقالی خوشمزه...

 

 

 

مواد لازم کیک پرتغالی :

 

  آرد 250 گرم 

 

 تخم مرغ 4 عدد 

 

کره 120 گرم 

 

پرتقال درشت یک عدد  

 

شکر 200 گرم  

 

بیکینگ پودر یک قاشق مرباخوری

 

پوست رنده شده پرتقال یک قاشق مرباخوری  

 

 

طرز تهیه کیک پرتغالی :

 

*. 100 گرم شکر را با کره مخلوط کرده و آن را خوب به هم می زنیم تا کرم سفید رنگی به دست آید. زرده تخم مرغ ها را با بقیه شکر مخلوط می کنیم و آن را هم خوب به هم می زنیم تا زرده کاملاً پف کند. یک قاشق مرباخوری پوست پرتقال رنده شده را به زرده اضافه می کنیم.نصف آب پرتقال را به کرم و زرده تخم مرغ پف کرده اضافه کرده و آرام مخلوط را به می زنیم.

 

*. آرد و بیکینگ پودر را یک بار الک کرده و آن را به تدریج همراه با سفیده تخم مرغ پف کرده ،در سه مرحله به مایع کیک اضافه می کنیم . سپس مایع کیک را به حالت دورانی آرام هم می زنیم.قالب کیک را چرب کرده و مقداری آرد در آن می پاشیم و مایع کیک را در آن می ریزیم. قالب را در وسط پنجره فر با درجه حرارت 350 فارنهایت یا 176 درجه سانتیگراد، به مدت 60-50 دقیقه قرار می دهیم.

 

*. تا کیک پخته و طلایی رنگ شود.پس از خنک شدن کیک می توانیم سطح کیک را با ژله پرتقالی و پرتقال پوست گرفته و پر پر شده، تزئین کنیم و یا می توانیم برای تزئین ساده تر از 2 قاشق سوپخوری پودر شکر و ورقه شابلون استفاده نماییم.

 

 

خواص پرتقال :

 

*. از پرتقال برای کم کردن وزن می توانید استفاده کنید . طرز استفاده بدین صورت است که یک عدد پرتقال و 3 عدد لیموترش را پوست کنده و به قطعات کوچک تقسیم کنید بعد آنرا داخل دیگی ریخته و بان نیم لیتر آب اضافه کنید و بمدت 10 دقیقه بجوشانید .

 

سپس سه قاشق عسل به آن اضافه کرده و مجددا بمدت 5 دقیقه بجوشانید و آنرا صاف کنید . از این شربت3فنجان در روز بنوشید . تا وزن شما بمقدر ایده آل در آید .

 

 

 

 

 


انتهای پیام/19/

مطالب مشابه :

مطالب تصادفی :