مجله اینترنتی چلچله - کد : 11626 |[1394-05-04 17:26:01]
»
» 5 اشتباه موقع استفاده از ضدآفتاب...

گاهی استفاده از ضدآفتاب خود می تواند مضر باشد

چاپ این صفحه  5 اشتباه موقع استفاده از ضدآفتاب...

 

 

 

همگی ما از عوارض و مضرات نور آفتاب باخبریم و می دانیم که باید از ضدآفتاب کمک بگیریم اما گاهی استفاده از ضدآفتاب خود می تواند مضر باشد.

 

 

اگر مرتکب این ۵ خطا شده اید همین امروز آن را کنار بگذارید.

 

 

*استفاده از کرم ضدآفتاب سال گذشته

 

شاید مدت انقضای یک محصول به پایان نرسد اما فیلترهای محافظت کننده از پوست در برابر اشعه UV با گذشت زمان تاثیرگذاری خود را از دست می دهند. از زمانی که در تیوپ کرم باز می شود نباید بیش از یک سال تا اتمام آن زمان ببرد.

 

 

*شنا کردن فوری بعد از استفاده از کرم ضدآفتاب

 

کرم های ضدآفتاب قابل حل در آب هستند و در این شرایط دیگر اثرگذاری کافی ندارند. اگر می خواهید کرم ضدآفتاب از پوستتان حفاظت کند حداقل ۲۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه از ضدآفتاب استفاده کنید و بعد از شنا مجددا به پوستتان کرم بزنید.

 

 

*استفاده از کرم هایی که تنها UVB را بلوک می کند

 

کرم هایی که جلوی UVB را می گیرد فقط از آفتاب سوختگی پیشگیری می کنند اما اشعه UVA نیز مضر است. UVA دلیل پیری پوست است و بهتر است هنگام خرید از کرم هایی استفاده کنیم که جلوی هر دو اشعه را می گیرند.

 

 

*قرار دادن کرم ضدآفتاب در معرض نور و گرما

 

اگر لب دریا هستید، کرم ضدآفتابتان را روی شن ها در معرض نور و گرما رها نکنید. گذاشتن تیوپ ضدآفتاب در ماشین در بسته درست نیست. سعی کنید بعد از استفاده آن را در کیفتان یا در محلی سایه بگذارید و حتی اگر ظرف آب یخی دارید آن را به آب بچسبانید تا خنک بماند.

 

 

*استفاده نکردن از آن در تمام نقاط بدن

 

ضدآفتاب را مخصوصا در ساحل دریا، باید به تمام نقاط بدن بزنید. گوش ها، دست ها، انگشتان پا حتی کشاله های ران را نباید فراموش کرد. برای پلک و لب هم ضدآفتاب SPF ۳۰ ضروری است  

 

 

 

 

 


انتهای پیام/19/

مطالب مشابه :

مطالب تصادفی :