مجله اینترنتی چلچله - کد : 11658 |[1394-05-10 16:21:01]
»
»طرز تهیه بیسکویت نارگیل و لیمو
چاپ این صفحه طرز تهیه بیسکویت نارگیل و لیمو

 

 

 

مواد لازم بیسکویت نارگیل و لیمو :

 

 

 کره پاستوریزه 90 گرم  

 

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری  

 

پودر قند 55 گرم  

 

آرد 150 گرم

 

  آب 2 قاشق مرباخوری

 

 سفیده تخم مرغ 1 عدد

 

  پودر نارگیل 2 قاشق سوپ خوری  

 

 

مواد لازم کرم بیسکویت :

 

 

 

آب یک سوم لیوان یا 80 میلی لیتر

 

زرده تخم مرغ 1 عدد  

 

پودر قند 1 قاشق سوپ خوری  

 

کره نرم شده 20 گرم  

 

نشاسته ذرت 3 قاشق مرباخوری

 

 آب لیمو یک قاشق سوپ خوری  

 

 

طرز تهیه بیسکویت نارگیل و لیمو :

 

 

*. کره، وانیل و پودر قند را در یک کاسه با همزن هم می زنیم تا نرم شود. آرد الک شده را به آن افزوده و به اندازه کافی آب می افزاییم تا خمیر نرمی به دست آید. آن گاه روی سطح آرد پاشی شده، مالش می دهیم تا نرم شود. سپس به مدت 30 دقیقه داخل پلاستیک در یخچال می گذاریم.خمیر را بین دو پلاستیک به ضخامت 3 میلی متر با وردنه پهن می کنیم.

 

*. آنگاه با قالب، دایره هایی به قطر 5 سانتی متر بریده و با قالب 5/2 سانتی متر وسط آن را می بریم.سپس دایره هایی به همان تعداد با قالب 5 سانتی متر و به ضخامت 3 میلی متر از خمیر، می بریم. شیرینی ها را در سینی چرب شده، با فاصله گذاشته، و با برس، روی دایره هایی که وسط آن سوراخ است، سفیده تخم مرغی را که با چنگال کمی هم زده ایم.

 

*. مالیده و روی آن پودر نارگیل می پاشیم و در دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 10 دقیقه می پزیم تا کمی قهوه ای شود. سپس دو تا دو تا بیسکویت هایی را وسط آنها سوراخ است، روی بیسکویت های بدون سوراخ قرار داده و بین آنها از کرم آماده شده می گذاریم.

 

 

 

طرز تهیه کرم بیسکویت نارگیل و لیمو :

 

*. آب، زرده تخم مرغ، پودر قند و کره را در یک ماهیتابه کوچک با هم مخلوط می کنیم. سپس مخلوط نشاسته ذرت و آب لیمو را می افزاییم . مواد را روی حرارت گذاشته، هم می زنیم تا غلیظ شود. پس از سردشدن کرم را بین بیسکویت ها می گذاریم.

 

 

خواص نارگیل : جای زخم (اسکار):

*. پوست درخت‏ انجیر مقدس هندی و انجیر معابد را در شیرنارگیل به صورت خمیر در آورده و در سرتاسر زخم‏ ها بمالید. این کار به تسکین و ترمیم پوست به دلیل خاصیت‏ قابض و مغذی بودن این ترکیب، کمک می‏ کند.

 

 

 


انتهای پیام/19/

مطالب مشابه :

مطالب تصادفی :