مجله اینترنتی چلچله - کد : 11770 |[1394-05-25 05:08:01]
»
»روش تهیه مربای هویج و خیار...
چاپ این صفحه روش تهیه مربای هویج و خیار...

 

 

 

مواد لازم :

 

 

هویج و خیار از هر کدام 500 گرم

 

جوهر لیمو 1/4قاشق چایخوری

 

آهک سفید دو پیمانه

 

آب هشت پیمانه

 

شکر 12 پیمانه

 

وانیل نصف قاشق چایخوری

 

 

طرز تهیه :

 

هویج و خیار را بشویید سپس هویج را پوست بکنید. خیار و هویج را با رنده ورقه‌کن از طول ورقه کنید و حدود یک تا دو ساعت در آب نمک قرار داده تا نرم شوند، سپس ورقه‌‌های هویج را برداشته یک ورق خیار روی آن قرار داده لوله کنید.

 

بعد از هر دور پیچیدن یکبار کل نوار هویج و خیار را برگردانید و دوباره به پیچیدن ادامه دهید. در پایان با یک خلال دندان انتهای گل را ببندید و گل‌ها را یکساعت در آب معمولی قرار دهید تا نمک آنها برود.

 

آهک را با آب مخلوط کرده و صبر کنید تا آهک ته‌نشین شود. آب صاف روی ظرف را گرفته و گل‌ها را به آب زلال آهک منتقل کنید و 12 ساعت گل‌ها را در این آب قرار دهید.

 

پس از آن دوباره سه تا چهار ساعت گل‌ها را در آب معمولی قرار دهید. ظرفی را پر از آب کنید و روی حرارت قرار داده تا جوش بیاید. گل‌ها را به آبجوش اضافه کرده و پنج دقیقه بجوشانید سپس آبکش کنید.

 

شکر و آب را مخلوط کرده، روی حرارت گذاشته تا بجوشد جوهر لیمو را اضافه کنید تا داخل شربت حل شود، گل‌های هویج و خیار را به شربت اضافه کرده و پس از جوش آمدن شعله را خاموش و صبر کنید تا خنک شود. مربا را به ظرف‌های مورد نظر با شیره فراوان منتقل کنید چون شیره آرام‌آرام به خورد میوه می‌رود.

 

 

 

 

 


انتهای پیام/19/

مطالب مشابه :

مطالب تصادفی :