مجله اینترنتی چلچله - کد : 6385 |[1393-02-02 05:36:01]
»
»گوگل در چین جایگاهی ندارد!!

گوگل و کلیه ابزارهای آن در چین فیلترند ، اما دولت چین با سرمایه گذاری کلان، جایگزین های قوی و مناسبی برای هر یک از خدمات گوگل طراحی کرده است تا کاربران جای خالی آن را احساس نکنند.

چاپ این صفحه گوگل  در چین جایگاهی ندارد!!

 

 

 

توجه مسوولان چینی به ابزارهای آنلاین آنقدر دقیق و به روز است که هر ابزار جدید و نوینی که گوگل ارائه می کند، به سرعت جایگزین مشابه آن برای صدها میلیون کاربر چینی فراهم می شود.

 

یکی از این خدمات جدید گوگل که حتما در ایران حتی درصد قابل توجهی از معتادان به اینترنت نیز از آن بی خبرند ، سامانه تصاویر سه بعدی واقعی از خیابان ها و مراکز مهم کشورهای مختلف است. این سامانه که به گوگل استریت موسوم است www.instantstreetview.com ، تصاویر واقعی و ۳۶۰ درجه از هر نقطه ای از مناطق تحت پوشش را به کاربر ارائه می دهد.

 

با معرفی این ابزار از سوی گوگل ، چینی ها نیز دست به کار شدند و شرکتی به نام تنسنت Tencent که صاحب نرم افزار ویچت نیز هست تلاش می کند این خلا را جبران کند تا کاربران چینی از نبود گوگل استریت در کشور خود ، سرخورده نشوند. شیوه کار سایت های تصاویر سه بعدی و ۳۶۰ درجه واقعی بدینگونه است که شرکت سازنده با ارسال خودروهای مخصوص اقدام به فیلم برداری و عکس برداری کامل و با کیفیت بسیار بالا از تمامی مناطق مدنظر می کند و سپس تصاویر در سایت مربوطه بارگذاری می شود.

 

بدین ترتیب کاربر با انتخاب یک مکان مشخص مثلا فلان کوچه یا خیابان ، تصاویر واقعی آن را مشاهده می کند و البته می تواند همچون یک بازی سه بعدی به هر مسیری که خواست حرکت کند. چینی ها به جای گوگل، سایت قوی جستجوگری به نام بیدو Baidu طراحی کرده اند.

 

 

 

 

 

 

منبع:تابناک


انتهای پیام/6/