مجله اینترنتی چلچله - کد : 6749 |[1393-02-23 08:51:01]
»
»چطور می توان تشعشعات موبایل را کاهش داد ؟؟

 

کاربران باید هنگامی که قدرت سیگنال آنتن دهی ضعیف است موبایل خود را خاموش کنند و یا مکان مناسب تری را برای برقراری مکالمه پیدا کنند.

چاپ این صفحه چطور می توان تشعشعات موبایل را کاهش داد ؟؟کاربران باید هنگامی که قدرت سیگنال آنتن دهی ضعیف است موبایل خود را خاموش کنند و یا مکان مناسب تری را برای برقراری مکالمه پیدا کنند.( به نقل از مدیر کل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار ) 

رعایت موارد زیر می تواند در کاهش تشعشعات موبایل موثر واقع شوند:


گوشی مرغوب بخرید


برای کاهش پرتوگیری، افراد هنگام خرید گوشی، میزان SAR (نرخ جذب ویژه) مستند شده آن را از فروشنده درخواست کنند، و میزان SAR گوشی حتما باید کمتر از دو وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب های احتمالی کمتر خواهد بود.


میزان SAR مرغوبترین گوشی های همراه در حدود 10 درصد حد آستانه استاندارد یا کمتر از آن است، و اثرات بیولوژیکی برگشت ناپذیر، در SAR های بالاتر از 4 وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه ظاهر می شود.


میزان SAR اکثر گوشی های همراه موجود در بازار در بهترین حالت ممکن حدود 14/0 وات بر کیلوگرم و در بدترین حالت 6/1 وات بر کیلوگرم است که بین 15 تا 80 درصد حد استاندارد است که این میزان با بکارگیری هندزفری استاندارد به صفر مجازی می رسد.کودکان زیر 12 سال از تلفن همراه استفاده نکنند


برای کاهش پرتوگیری از تشعشعات تلفن همراه، استفاده از این وسیله باید حتی الامکان در مواقع ضروری صورت گیرد، به بزرگسالان توصیه می شود که مکالمات کوتاه داشته باشند و کودکان زیر 12 سال نیز از تلفن همراه استفاده نکنند نوجوانان نیز حتی المقدور به جای برقرای تماس تلفنی، پیام کوتاه ارسال کنند.


بانوان در دوران بارداری باید استفاده از تلفن همراه را محدود کنند و تمامی کاربران در شرایط غیر عادی از جمله بیماری، سرماخوردگی، سر درد، جراحت، شکستگی موضعی، سوختگی و از این قبیل شرایط از موبایل استفاده نکنند.


گوشی در حال شارژ را به گوش خود نزدیک نکنید


افراد نباید گوشی در حال شارژ را به گوش خود نزدیک کنند، افزود: کاربران باید توجه داشته باشند که گوشی در حال شارژ را از مجاورت محل خواب خود دور نگه داشته و پس از اتمام شارژ باطری گوشی، دستگاه شارژر را از پریز برق خارج کنند.


اجرای این توصیه ها می تواند در کاهش پرتو گیری احتمالی تشعشعات موبایل موثر واقع شود، و بهتر است هنگام عدم استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، مشترک گوشی خود را خاموش کند همچنین موبایل باید دور از نواحی حساس بدن مانند چشم ها، اعضاء تناسلی، سینه و اعضاء داخلی قرار گیرد.


همچنین موبایل خود را حتی الامکان دور از سر خود نگه دارند و یا از هندزفری استاندارد استفاده کنند.

 

 

منبع: خبرنگار مهر - سلامت نیوز

 

 


انتهای پیام/19/