مجله اینترنتی چلچله - کد : 7090 |[1393-03-04 15:12:01]
»
»صدور دستور فیلترینگ اینستاگرام

دستور فیلترینگ "اینستاگرام" توسط قاضی دادگاه صادرشده و از آنجایی که این اقدام از سوی مقام قضایی صورت گرفته است، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به آن ورود نخواهد کرد.

چاپ این صفحه صدور دستور فیلترینگ اینستاگرام

 

 

 

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: فیلترینگ اینستاگرام توسط قاضی دادگاه صادر شده و از آنجایی که این اقدام از سوی مقام قضایی صورت گرفته است کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به آن ورود نخواهد کرد.

 

"محمدعلی اسفنانی" عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفتگو با باشگاه ، با اشاره به فیلترینگ شبکه اجتماعی"اینستاگرام" اظهار داشت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به موجب ماده قانونی 22 قانون جرایم رایانه‌ای تشکیل شده و میزان مسئولیت و وظایف آن طبق قانون مشخص شده است.

 

وی ادامه داد: دستور فیلترینگ "اینستاگرام" توسط قاضی دادگاه صادرشده و از آنجایی که این اقدام از سوی مقام قضایی صورت گرفته است، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به آن ورود نخواهد کرد.

عضو کارگروه اعمال مجرمانه در پایان خاطرنشان کرد: قاضی دادگاه این اجازه را دارد که در جهت اقدامات تامینی به طور موقت نسبت به فیلتر سایت‌ها اقدام کند بنابر این صدور دستور فیلترینگ یک کار قضایی است و ارتباطی به کارگروه پیدا نمی‌کند.

 

لازم به ذکر است دولت بارها مخالفت خود را با فیلترینگ شبکه های اجتماعی یا نرم افزارهای موبایل اعلام کرده است و این بار باید منتظر بود و دید که آیا این مصوبه توسط دولت اجرا می شود یا خیر؟

 

 

منبع:اعتدال

 


انتهای پیام/6/