مجله اینترنتی چلچله - کد : 7141 |[1393-03-06 09:38:01]
»
» ۴ راه ساده برای جلوگیری از هک گوشی موبایل !

 

دانستنیهای تلفن همراه هک گوشی موبایل

چاپ این صفحه   ۴ راه ساده برای جلوگیری از هک گوشی موبایل !

 

 

 

 

امروزه گوشی‌های هوشمند با داشتن سیستم عامل بسیار مورد تهدید هک شدن قرار دارند و به همین دلیل کاربران به خاطر اطلاعات مهمی که در گوشی‌هایشان وجود دارد، باید از روش‌هایی برای محافظت اطلاعاتشان استفاده کنند. امروزه گوشی‌های هوشمند با داشتن سیستم عامل بسیار مورد تهدید هک شدن قرار دارند و به همین دلیل کاربران به خاطر اطلاعات مهمی که در گوشی‌هایشان وجود دارد، باید از روش‌هایی برای محافظت اطلاعاتشان استفاده کنند. بر همین اساس چهار روش از مهم ترین راهکار ها برای جلوگیری از هک شدن گوشی های هوشمند و پیشگیری از این گونه اتفاقات را ارائه می دهیم.

 

بازنکردن لینک های موجود در ایمیل های نا شناس

بهتر است پیام های نا شناس یا ایمیل های نامطلوبی را که در آنها لینکی درج شده است مورد استفاده قرار ندهید، زیرا در اکثر مواقع مخربان با ارسال یک اکسپلوت و کد مخرب می توانند گوشی های هوشمند یا تبلت شما را تحت کنترل در بیاورند و این به آن دلیل است که شما ایمیل حاوی لینک را مورد استفاده قرار داده اید.

 

استفاده نکردن از بازی ها و اپلیکیشن های موجود در منابع غیرمعتبر

اگر به بازی یا اپلیکیشن احتیاج دارید، سعی کنید آنها را از منابع معتبر دریافت کنید، زیرا بعضی از همین بازی ها می توانند پر از کدهای مخربی باشند که باعث بروز مشکلات حاد می شوند. برای مثال بازی انگری برد که یک بازی پرطرفدار است ، در چند ماه گذشته با ادغامی پیچیده به یک کد مخرب مجهز شده که اگر این بازی روی گجت شما اجرا می شد، حتما مشکلاتی را برای شما به همراه داشت.

 

حفاظت از اطلاعات موقعیتی و شخصی

اگر علاقه مند به عکاسی با تلفن شخصی خودتان هستید و نمی خواهید اطلاعات موقعیتی و برخی دیگر از اطلاعات شخصی شما توسط عکس گرفته شده منتشر شود، کافیست گزینه های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید. دلیل این کار این است که وقتی شما در حال عکاسی با موبایل خود هستید، دوربین اطلاعات موقعیتی شما را توسط GPS دریافت کرده و ضمیمه تصویر می کند و همچنین برخی اطلاعاتی مثل نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره می شوند. این اطلاعات براحتی قابل مشاهده است و هنگامی که شما تصاویر خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید، افراد مختلفی می توانند این اطلاعات را مشاهده و از آنها سوءاستفاده کنند.

 

روشن نکردن وای فای در مکان های ناامن

بلوتوث و وای فای خود را در مراکز شلوغ خاموش نگه دارید، چرا که امروزه بدون آن که شما متوجه امری شوید می توانند به تلفن شما نفوذ پیدا کرده و اطلاعات شما را به سرقت ببرند، البته اگر شما به هر دلیلی نمی خواهید بلوتوث یا وای فای خود را خاموش کنید، بهتر است از گزینه «عدم نمایش از دیگران» یا «حالت امن» یا گزینه های مشابه که در بخش امنیتی تنظیمات دستگاه شما موجود است، استفاده کنید.

 

 

منبع: جام جم

 

 


انتهای پیام/19/

مطالب مشابه :

مطالب تصادفی :