مجله اینترنتی چلچله - کد : 7653 |[1393-03-31 03:55:01]
»
»بالا بردن سرعت در اينترنت 100%

گاهي اوقات با کندي سرعت مواجه مي شويد. دلايل بسيار زيادي باعث اين امر مي شود؛ از جمله ضعف در سيستم مخابراتي کشور! با يک دستکاري کوچک در رجيستري ، جهت بالا بردن سرعت اينترنت ، از حداقل امکانات ، بهترين بهره را ببريم .

چاپ این صفحه بالا بردن سرعت در اينترنت 100%

 

 

 

 

گاهي اوقات با کندي سرعت مواجه مي شويد. دلايل بسيار زيادي باعث اين امر مي شود؛ از جمله ضعف در سيستم مخابراتي کشور! با يک دستکاري کوچک در رجيستري ، جهت بالا بردن سرعت اينترنت ، از حداقل امکانات ، بهترين بهره را ببريم . طبق معمول سراغ آيکون استارت در ويندوز برويد و گزينه RUN را کليک کنيد، سپس کلمه Regedit را تايپ کرده و کليدOK را فشار دهيد.

پس از وارد شدن به رجيستري سيستم شاخه HKEYLocalMachine -- را انتخاب کنيد و بعد زيرشاخه اي به نام System را پيدا کرده و روي آن کليک کنيد، سپس دنبال يک زيرشاخه ديگر به نام Currentcontrolset بگرديد و پس از يافتن آن ، سراغ يک شاخه ديگر به نام Services برويد که در زيرمجموعه آن است.در شاخه Services زيرشاخه اي به نام Tcpip وجود دارد؛ لطفا روي آن کليک کنيد و دنبال زيرشاخه ديگري به نام Parameters بگرديد.

پس از يافتن اين شاخه دست نگه داريد و به محيط روبه روي آن مراجعه کنيد. حالا دستوراتي را که مي گوييم ، مو به مو اجرا کنيد. اگر گزينه هايي را که مي گوييم ، در رجيستري موجود است ، فقط تغييراتي دروني آن را انجام دهيد؛ و اگر چنين شاخه اي وجود ندارد، لطفا با سمت راست موس روي New برويد و گزينه DwordValue را انتخاب کنيد و براي هر گزينه جديدي اين کار را انجام دهيد وValue Data آن را طبق دستور تغيير دهيد.

ابتدا سراغ پوشه اي به نام TTL Default برويد. اگر اين پوشه وجود داشت که هيچ ؛ اگر نبود، سمت راست موس را بزنيد و روي New گزينه Value Dword را انتخاب کنيد. هنگام ايجاد اين پوشه ،3 حرف TTL را با حروف بزرگ بزنيد.

پس از ايجاد اين پوشه ، سمت راست موس را بزنيد و رويModify فشار دهيد. حالا دو کار ميتوانيد انجام دهيد:اول اين که عدد80 را براي Hexadecimal بزنيد و يا عدد128 را براي Decimal برگزينيد.آنچه از قبل تعريف شده است ، معمولا روي شماره32 است . کليدOK را بزنيد وF5 را فشار دهيد.

دوم اين که پوشه اي به نام EnablePMTUBHDetect را ايجاد کنيد وValue Data آن را صفر کنيد.

مانند دفعه گذشته با سمت راست موس New وValue Dword را بزنيد تا اين پوشه ايجاد شود. لطفا حروف EPMTUBHD , را بزرگ تايپ کنيد.

سوم ،دنبال پوشه اي به نام EnablePMTUDiscovery بگرديد. اگر وجود داشت که هيچ ؛ اگر نبود، آن را ايجاد کنيد و سپس Value Data آن را به يک تغيير دهيد.

چهارم ، پوشه اي به نام Sackopts را با سمت راست موس و باValue Dword درست کنيد.

لطفاValue Data آن را از صفر به يک تغيير دهيد و F5 را بزنيد.

پنجم ، پوشه اي به نام Tcp1323opts ايجاد کنيد. طبق معمول ، اگر اين پوشه وجود نداشت ، آن را ايجاد کنيد و باModify کردن Date Value در آن تغييرات لازم را انجام دهيد. در واقع عدد صفر را به 3 تبديل کنيد و F5 را بزنيد تا تغييرات انجام شود. در ضمن بعد از3 ، حرف O \ )ا\و( وجود دارد نه عدد صفر.

ششمين کاري را که خواهيد کرد تا سرعت دسترسي به اينترنت خود را بالا ببريد، اين است که پوشه اي به نام Tcpwindowsize را درست کنيد. اگر وجود داشت که هيچ ؛ اما اگر نبود، آن را مانند روش سابق ايجاد کنيد و عدد7FFF را براي Hexadecimal و عدد32767 را براي decimal انتخاب کنيد و کليدOK را بزنيد.

هفتم و آخرين مرحله براي کاربراني که سيستم عامل 2000 وNT دارند، اين است که پوشه اي به نام GlobalMaxTcpwindowsize را درست کنند. اگر اين پوشه وجود نداشت ، با سمت راست موس و انتخاب Value Dword از آيکون New آن را ايجاد کنيد وHexadecimal آن را به7FFF و ياdecimal آن را به 32767 تغيير دهيد. اگر اين تغييرات را انجام دهيد و يک بار رايانه تان را خاموش و روشن کنيد، مي توانيد در اينترنت با سرعت بالاتري گردش کنيد.

 

 

منبع: ترفندستان

 


انتهای پیام/19/