مجله اینترنتی چلچله - کد : 11409 |[1394-04-18 09:07:01]
»اخبار سیاست خارجی
»شانس توافق هسته ای کمتر از ۵۰ درصد است

 

 

رییس جمهور آمریکا خطاب به سناتورهای دموکرات گفته است که شانس توافق هسته ای با ایران کمتر از ۵۰ درصد است و از آنها خواسته تا پایان مذاکرات هسته ای صبور باشند.

چاپ این صفحه شانس توافق هسته ای  کمتر از ۵۰ درصد است

 

 به گزارش فرهيختگان آنلاين، به نقل از آسوشيتدپرس، باراک اوباما بامداد چهارشنبه در دیدار با سناتورهای دموکرات این کشور در کاخ سفید این اظهارات را بیان کرده است.

این خبرگزاری می نویسد که سناتورهای حاضر در این جلسه هیچ مخالفتی با اظهارات رییس جمهور این کشور و همچنین تمدید زمان مذاکرات هسته ای با ایران نداشته اند.

شماری از سناتورهای حاضر در این دیدار به آسوشیتدپرس گفته اند که محور اصلی نشست چهارشنبه شب آنها با باراک اوباما، مذاکرات هسته ای جاری بین ایران و گروه ۱+۵ و توافق احتمالی در این زمینه بوده است.

ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در وین اتریش در حال مذاکره بر سر نگارش متن توافق جامع هسته ای هستند. دو طرف مهلت رسیدن به توافق را تا روز جمعه تمدید کرده اند.

مهم ترین نکات اختلافی دو طرف را زمان بندی برداشته شدن تحریم ها و اقدامات ایران و برداشتن تحریم های نظامی علیه ایران عنوان می کنند.

قرار است که دولت آمریکا پس از پایان مذاکرات هسته ای، متن توافق حاصل شده احتمالی را به سنا تحویل داده و نمایندگان کنگره ظرف مدت ۳۰ تا ۶۰ روز آن را بررسی کنند.

این در حالی است که سایت پولتیکو وابسته به جمهوری خواهان، از قول دیک دوربین یکی از سناتورهای آمریکایی نوشته است که اوباما در نشست چهارشنبه شب خود گفته است شانس توافق کمتر ۵۰ درصد است و وی با توافقی ضعیف و غیرقابل اجرا موافقت نخواهد کرد.

 

 اخبار  سیاست  خارجی  - فرهيختگان


انتهای پیام/6/